Warning: Subquery returns more than 1 row in /home/bolubarosu.org.tr/public_html/su_baglanti/ez_sql_mysqli.php on line 273
Ruhsat İçin Gerekli Belgeler - BOLU BAROSU
Başvurular

Ruhsat İçin Gerekli Belgeler

AVUKATLIK RUHSATINA BAŞVURMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

2024 YILI

1

Damga Vergisi

(Maliyeye Yatacak/Makbuz Baroya Verilececek)

1.401,90 TL
2

Ruhsat harcı

(Maliyeye yatacak/Makbuz Baroya Verilecek)

9.163,66 TL
3

Avukat Ruhsatnamesi Bedeli 
(T.Halk Bankası Yenişehir Şubesi 16000075 Nolu hesap) (T.B.B.B. Posta Çeki Hesabı:1002801)

(Dekont Baroya Verilecek)

300,00 TL
4Baroya giriş aidatı1000 TL
5Arşivli sicil kaydı1 (adet)
6Biyometrik Fotoğraf 60mm x 90 mm ebadında, beyaz fonda ve desensiz, avukat cübbeli olmalıdır. Bu nedenle çektirmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafların 35mm x 45 mm ebadında kesilmemesi özellikle önemlidir.Erkekler için ise kravatlı olacaktır.8 (adet)
7Sağlık Raporu (Güncel Tarihli)1 (adet)
8 SSK Bölge Müdürlüğü’nden onaylı belge (4/a,4/b,4/c Dökümü varsa Bağ-Kur Bölge Müdürlüğü’nden onaylı belge varsa Emekli Sandığı Bölge Müdürlüğünden onaylı belge)1 (adet)
9Staj tarihlerine uygun avukat yanı 1. ve 2. üç aylık raporlar (Ruhsat yerine Staj Bitim Belgesi isteyenler içinde alınacaktır)Birer adet
10Baro Başkanlığına hitaben; levhaya yazılarak ruhsat talep dilekçesi (Ruhsat istemiyorsa Staj Bitim Belgesi talep dilekçesi)1 (adet)
11Ruhsat talep edecekler için Barodan temin edilip doldurulacak BAROKART Formu (EK-1'e göre Ruhsat alacaklar için barokart üretilmemektedir1 (adet)
12EK-1'e göre ruhsat talep edecek olanlar: Ruhsat taraması sebebiyle Staj dosyasının talebi için bulunduğu baronun bildirilmesi, Baroya hitaben ruhsat talep dilekçesi (EK-1'e göre olacağından "baro levhasına yazılmadan ruhsat talep ediyorum" şeklinde), Bolu ili sınırları içerisinde ikametgah, adli sicil belgesi, sağlık raporu, sigorta hizmet dökümü, 6. maddedeki fotoğrafların temini, bağlı olduğu kurumdan hizmet dökümü ve adli/idari soruşturma bulunmadığına dair Baroya hitaben yazı, Baroya giriş aidatı ve 1.2 ve 3. maddedeki harçların yatırılarak dekontların baroya sunulması. 

 

 

 T.B.B. Biyometrik Fotoğraf Kullanımı Örneği Aşağıdadır